Miniphänomenta w naszej szkole

591 Miniphaenomenta

Już niedługo Miniphänomenta ( centrum nauki na korytarzu szkiolnym ) w naszej szkole

W 2008 roku Politechnika Łódzka otworzyła Łódzki Uniwersytet Dziecięcy, którego zadaniem jest popularyzacja nauki wśród dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat oraz rozwijanie ich kompetencji w zakresie krytycznego myślenia i kreatywności. W tym samym roku firma Boeing dołączyła do tego przedsięwzięcia, jako partner i główny sponsor. Dzięki temu już 29 marca zawita do naszej szkoły Miniphänomenta. Miniphänomenta to mini centrum nauki na korytarzu szkolnym. Pierwszym krokiem do utworzenia takiego centrum jest udział nauczycieli w szkoleniu (koordynatorem projektu jest p. R, Adynowska). Następnie do szkoły dostarczane są stacje eksperymentalne. Ich ustawienie na korytarzach pozwala dzieciom na swobodny dostęp w czasie przerw i możliwość nieskrępowanego eksperymentowania. Miłej zabawy!

Miniphänomenta w naszej szkole

591 Miniphaenomenta