Czy w cytrusach jest witamina C ?

dosw 5 1

Prawie jak w profesjonalnym laboratorium

O tym, czy w cytrusach jest witamina C, mogli przekonać się nasi uczniowie. Nauczyciel chemii p. B. Kołacz zorganizowała warsztaty, które prowadzili pracownicy wydziału biologii Uniwersytetu Łódzkiego. Nasi uczniowie samodzielnie wykonywali skomplikowane doświadczenia, korzystając z profesjonalnych urządzeń laboratoryjnych. Tematem zajęć było badanie ilości witaminy C w cytrusach. Wszyscy mieli możliwość zapoznania się z jej właściwościami oraz poznali jej znaczenie w organizmie człowieka. Może to pierwszy krok na drodze do zostania odkrywcą. Trzymamy kciuki za młodych naukowców!

Czy w cytrusach jest witamina C ?

dosw 5 1

Prawie jak w profesjonalnym laboratorium