Szkolny Dzień Przyjaźni

Anna Niewiadomska

przyjazn

Przyjaciele to rodzina, którą sami sobie wybieramy

Wprawdzie Międzynarodowy Dzień Przyjaźni obchodzimy 30 lipca, ale opiekun naszego samorządu klas 4-8, p. M. Justyńska postanowiła, że przyjażni nigdy dosyć i zaprosiła naszych uczniów do wypowiedzi na jej temat w ramach Szkolnego Dnia Przyjaźni. Oto jakie piękne sentencje nadesłali nasi uczniowie:

Co oznacza być dobrym przyjacielem: należy wspierać swojego przyjaciela w trudnych chwilach, należy być lojalnym i nie zdradzać zaufania przyjaciela, powinno się zawsze starać zrozumieć tę osobą, nawet jeśli myślimy inaczej, powinno się poświęcać przyjacielowi czas, powinniśmy być szczerzy

Przyjaźń według mnie to jest: zaufanie, dobroć, pomoc, bardzo dobra / dobry koleżanka / kolega, koleżeństwo

Być dobrym przyjacielem dla mnie znaczy: wspierać drugą osobę w trudnych momentach, mieć czas dla drugiej osoby, czuć się dobrze w swoim towarzystwie, móc porozmawiać o wszystkim i nie bać się że komuś to powie, wspólnie spędzać czas.

Bycie dobrym przyjacielem to dla mnie: lojalność, dochowanie tajemnicy, wspólne wyjścia, radość.

Według mnie dobry przyjaciel to osoba, która: pomaga w potrzebie, wspiera w trudnych chwilach, jest miła, życzliwa, szczera, tolerancyjna, cieszy się sukcesami przyjaciela, szanuje innych, nie zdradza tajemnic, jest bratnią duszą.

Dobry przyjaciel: zawsze Cię wysłucha, zawsze Ci pomoże, nie zdradzi twoich tajemnic, stanie w twojej obronie, jest wobec Ciebie szczery. zawsze dotrzymuje tajemnicy, zawsze można liczyć na pomoc przyjaciela, przyjaciel nigdy nie zostawia cię samego w trudnych sytuacjach, przyjaciel pomaga np. w pracach domowych, gdy ich nie rozumiesz.

Dobrym przyjacielem być to znaczy: ocierać łzy, gdy ktoś płacze, pomóc wstać, gdy człowiek upadnie, cieszyć się z malutkich rzeczy, zawsze wysłuchać i wspierać, być lojalnym i uczciwym, nie obmawiać kogoś za jego plecami, prawdziwy przyjaciel jest wtedy, gdy wszyscy odchodzą a on zostaje, ufa i wierzy.