Szkoła Podstawowa nr 42 w Łodzi im. Stanisława Staszica

93-552 Łódź, ul. Przyszkole 42
e-mail: kontakt@sp42.elodz.edu.pl, tel: 42 684 23 68, 42 684 41 45

Szkolny Dzień Przyjaźni

Anna Niewiadomska

przyjazn

Przyjaciele to rodzina, którą sami sobie wybieramy

Wprawdzie Międzynarodowy Dzień Przyjaźni obchodzimy 30 lipca, ale opiekun naszego samorządu klas 4-8, p. M. Justyńska postanowiła, że przyjażni nigdy dosyć i zaprosiła naszych uczniów do wypowiedzi na jej temat w ramach Szkolnego Dnia Przyjaźni. Oto jakie piękne sentencje nadesłali nasi uczniowie:

Co oznacza być dobrym przyjacielem: należy wspierać swojego przyjaciela w trudnych chwilach, należy być lojalnym i nie zdradzać zaufania przyjaciela, powinno się zawsze starać zrozumieć tę osobą, nawet jeśli myślimy inaczej, powinno się poświęcać przyjacielowi czas, powinniśmy być szczerzy

Przyjaźń według mnie to jest: zaufanie, dobroć, pomoc, bardzo dobra / dobry koleżanka / kolega, koleżeństwo

Być dobrym przyjacielem dla mnie znaczy: wspierać drugą osobę w trudnych momentach, mieć czas dla drugiej osoby, czuć się dobrze w swoim towarzystwie, móc porozmawiać o wszystkim i nie bać się że komuś to powie, wspólnie spędzać czas.

Bycie dobrym przyjacielem to dla mnie: lojalność, dochowanie tajemnicy, wspólne wyjścia, radość.

Według mnie dobry przyjaciel to osoba, która: pomaga w potrzebie, wspiera w trudnych chwilach, jest miła, życzliwa, szczera, tolerancyjna, cieszy się sukcesami przyjaciela, szanuje innych, nie zdradza tajemnic, jest bratnią duszą.

Dobry przyjaciel: zawsze Cię wysłucha, zawsze Ci pomoże, nie zdradzi twoich tajemnic, stanie w twojej obronie, jest wobec Ciebie szczery. zawsze dotrzymuje tajemnicy, zawsze można liczyć na pomoc przyjaciela, przyjaciel nigdy nie zostawia cię samego w trudnych sytuacjach, przyjaciel pomaga np. w pracach domowych, gdy ich nie rozumiesz.

Dobrym przyjacielem być to znaczy: ocierać łzy, gdy ktoś płacze, pomóc wstać, gdy człowiek upadnie, cieszyć się z malutkich rzeczy, zawsze wysłuchać i wspierać, być lojalnym i uczciwym, nie obmawiać kogoś za jego plecami, prawdziwy przyjaciel jest wtedy, gdy wszyscy odchodzą a on zostaje, ufa i wierzy.