Szkoła Podstawowa nr 42 w Łodzi im. Stanisława Staszica

93-552 Łódź, ul. Przyszkole 42
e-mail: kontakt@sp42.elodz.edu.pl, tel: 42 684 23 68, 42 684 41 45

Święto Dyni

Super User

hall 2 1

Ale było ssstrasznie!!! Po korytarzach snuły się dziwne postacie, upiory, czarownice. Także nauczyciele i pracownicy obsługi mieli dziwne nakrycia głowy. Pani Dyrektor pojawiła się w przepasce we włosach, z kolorowymi kwiatami, ale w środku były malutkie czaszki!!! Ale nie martwcie się. Wszystko wróci do normy. Czekając na dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki, celebrując i kultywując nasze zwyczaje i tradycje związane z tym świętem, dzisiaj mogliśmy dowiedzieć się od wychowawców, jak  obchodzi się je w innych krajach.

Ponieważ wszystkiemu towarzyszył psikus i cukierek, to Ci, którzy odeszli, na pewno się na nas nie obrażą!

hall 2 2

Na korytarzu pod opieką p. M. Justyńskiej i p. J. Łukaszuk została przygotowana wystawa wspaniałych lampionów zrobionych z dyń. Pomysłowość twórców z klas IV - VIII była naprawdę wyjątkowa!