Szkoła Podstawowa nr 42 w Łodzi im. Stanisława Staszica

93-552 Łódź, ul. Przyszkole 42
e-mail: kontakt@sp42.elodz.edu.pl, tel: 42 684 23 68, 42 684 41 45

Dbajmy o zwierzęta

Super User

piesio

Dzisiaj, czyli 5 listopada 2018 r. odwiedziły nas panie z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i Schroniska w Jasionce (Amanda Chudek, Emilia Matusiak-Kaczuk). Dowiedzieliśmy się jak należy ODPOWIEDZIALNIE opiekować się pupilem. Co trzeba mu zapewnić, jak dbać by był zdrowy i szczęśliwy, co zrobić, aby się nie zgubił. Pamiętajcie: zwierzę to nie rzecz! Jesteście za nie odpowiedzialni!

Było nam bardzo smutno, gdy panie opowiadały o ludziach, którzy dopuszczają się okrucieństwa wobec zwierząt, ale na szczęście jest to przestępstwo ścigane prawem. Każdy z nas, jeśli spotkałby się z taką sytuacją, powinien od razu zadzwonić na policję lub do straży miejskiej. W dniach 5- 30 listopada w naszej szkole odbywa się zbiórka karmy dla zwierząt, którą na początku grudnia przekażemy Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami. Można też przynosić niepotrzebne koce i wszelkie tekstylia, które mogą posłużyć za posłania. To na pewno nie będzie jedyna taka akcja. Drugą edycję planujemy na wiosnę.