Szkoła Podstawowa nr 42 w Łodzi im. Stanisława Staszica

93-552 Łódź, ul. Przyszkole 42
e-mail: kontakt@sp42.elodz.edu.pl, tel: 42 684 23 68, 42 684 41 45

Święto Odzyskania Niepodległości

Super User

hymn 2 1

9 listopada o godz.11.11 na wszystkich piętrach naszej szkoły zabrzmiał hymn narodowy. Kto nie zdążył na czas śpiewał nawet na schodach. Niejednej osobie zakręciła się przysłowiowa łza w oku. Panowała podniosła atmosfera.

Chwilę wcześniej mogliśmy oglądać wspaniały montaż słowno-muzyczny, w którym występowali uczniowie klasy 7 a, chór szkolny oraz harcerze. Nad wszystkim czuwały p. A. Jarzyńska, s. E. Biesiacka i p. B. Mariańczyk. Mury naszej potężnej szkoły tym razem były jeszcze lepiej widoczne, bo wszystko zostalo przystrojone liśćmi w naszych barwach narodowych, a gości witał wspaniały orzeł zawieszony na biało-czerwonej fladze. 

hymn 2 2