Szkoła Podstawowa nr 42 w Łodzi im. Stanisława Staszica

93-552 Łódź, ul. Przyszkole 42
e-mail: kontakt@sp42.elodz.edu.pl, tel: 42 684 23 68, 42 684 41 45

Współpracujemy z AIESEC

Super User

aisec 2 2

Rozpoczęły się w naszej szkole warsztaty prowadzone przez Rashima - studenta Informatyki z Indii i Park Subin - studentkę Akademii Muzycznej z Korei Południowej. Możemy ich gościć dzięki współpracy naszej szkoły z międzynarodową organizacją studencką AIESEC, działającą w 120 krajach świata. Pierwszego dnia wizyty - 14 stycznia uczniowie klasy 8b i 8c przedstawili przygotowane wcześniej prezentacje o Polsce, kuchni, języku polskim.

aisec 3

Nasi goście umieją już powiedzieć "dzień dobry", "do widzenia" i " dziękuję". Od 15 do 25 stycznia uczniowie klas 7 i 8 uczestniczą w ciekawych warsztatach - o krajach naszych gości, geografii, historii, ich kulturze, kuchni, języku, zwyczajach. Przełamują barierę językową i przekonują się, że język angielski  jest narzędziem komunikacji na całym świecie, a nie tylko szkolnym przedmiotem, że warto się go uczyć dla siebie, a nie dla ocen w szkole. W kolejnych latach będziemy kontynuować współpracę z organizacją AIESEC i zapraszać do naszej szkoły gości z równie egzotycznych zakątków świata by prowadzili zajęcia z naszymi uczniami. 

Kochani Uczniowie - uczcie się pilnie angielskiego bo to otwiera przed Wami cały świat !!!