Osiągnięcia sportowe 2022/2023

Mistrzostwa piłki plażowej

Plawka 24

Od lewej: Zygmunt Stachurski-Latkowski, Jakub Kokociński, Filip Bernacki, Gabriel Aleksandrowicz, Illia Myronenko.

5 czerwca 2023r. na boiskach XLVII Liceum Ogólnokształcącego, odbyły się Mistrzostwa Łodzi w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Reprezentacja SP 42 zajęła 4 miejsce w klasyfikacji szkół.W klasyfikacji indywidualnej par 5 miejsce zajęła para nr 2 (G.Aleksandrowicz, I. Myronenko) i 6 miejsce para nr 1 (Z. Stachurski-Latkowski, F. Bernacki, K.Kokociński - rezerwa).

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Memoriał Marka Radomskiego

memoria1 memorial2
memorial3 memorial
28 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej nr 91, odbył się XVIII Memoriał Marka Radomskiego.Tegoroczny memoriał został rozegrany w formule 3x3, co było nowym doświadczeniem dla naszych uczniów. Każdą szkołę reprezentowały dwie drużyny składające się z trzech zawodników, które rywalizowały w dwóch grupach. Reprezentacja SP 42 zajęła ostatecznie 3. miejsce, zdobywając dla szkoły pamiątkowy puchar ?i dyplom.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Turnieje Tenisa Stołowego

1A

Najlepsi zawodnicy klas 4-8, zwycięzca - pierwszy z lewej Jakub Skrok

6

Drużyna klas czwartych, zwycięzca - stoi czwarty z lewej Barosz Gąsiorowski i zwyciężczyni - trzecia z prawej Maja Grzejszczak

IV miejsce zajął Gniewomir Makowski z klasy 6a

Gratulujemy zawodnikom i dziękujemy organizatorowi p. A. Halamusowi!

Minisiatkówka dziewcząt i chłopców w SP 42

wszyscy uczestnicy

Wszyscy uczestnicy zawodów w SP42

11 stycznia 2023r. odbyły się mistrzostwa  SP 42 w minisiatkówce dziewcząt i chłopców klas 4-8. Do zawodów przystąpiło dziewięć drużyn. Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców poszczególnych klas.

pika mistrz

Stoją od lewej: Jan Szafraniec, Jakub Wojtas, Maksymilian Olek, Filip Kowalski, Stanislav Slovak. Poniżej od lewej: Jakub Drobek, Sebastian Wąsowicz, Franciszek Biegański, Jan Brola, Kacper Pyciak.

pika mistrz1

Kapitan naszej reprezentacji Filip Kowalski odbiera dyplom i puchar za zajęcie II miejsca od dyrektora SP 56 pana Włodzimierza Kurka.

15 grudnia 2022r. w Szkole Podstawowej nr 56 odbyły się finały Mistrzostw Łodzi w mini siatkówce chłopców w Igrzyskach Dzieci. Reprezentacja SP 42 osiągnęła historyczny sukces, zajmując ostatecznie II miejsce. Uczniowie naszej szkoły pokonali reprezentacje SP 91 i SP 137, ulegając jedynie w tie-breku gospodarzom finału  i zwycięzcom  SP 56. Reprezentanci naszej szkoły otrzymali srebrne medale oraz pamiątkowy dyplom i puchar dla szkoły. Serdecznie gratulujemy naszym WICEMISTRZOM  i życzymy kolejnych sukcesów.

Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym

karaate

Uczennice naszej szkoły Maja Laskowska i Jagoda Ruszkowska z klasy 3a na podium

W dniach 9-11.12.2022 r., w Lublinie, w hali Globus, odbywały się zawody Pucharu Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym, organizowane przez World Traditional Karate-do Union (WTKU). Uczennica naszej szkoły, Maja Laskowska zajęła indywidualnie II miejsce w kumite (dziewczęta 7kyu). Natomiast II miejsce w kata drużynowym (9-7kyu) zajęła drużyna, w skład której wchodzą  m.in. Jagoda Ruszkowska i Maja Laskowska z klasy 3a. Dziewczynki są zawodniczkami T.S. Sokół Aleksandrów Łódzki. Start w zawodach tej rangi i z biało-czerwoną flagą był wielkim przeżyciem, a my czyli cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 42 w Łodzi jesteśmy z nich bardzo dumni. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

karate

Jagoda Ruszkowska z klasy 3a II miejsce i Maja Laskowska z klasy 3a III miejsce (pierwsza z prawej strony)

Uczennice naszej szkoły z klasy 3a ( Antonia Gacka, Maja Laskowska, Jagoda Ruszkowska) brały udział w zawodach Okręgowej Ligi Karate Województwa Łódzkiego, które odbyły się 19 listopada 2022r., w Ozorkowie. Jagoda Ruszkowska zajęła II miejsce, a Maja Laskowska III miejsce. Gratulujemy wszystkim zawodniczkom!!!

Mistrzostwa Łodzi w tenisie stołowym

Tenis1

Nasi na podium

tenis

Jakub Skrok z klasy 7a i Tymon Trzciński z klasy 6a

Mistrzostwa Łodzi w tenisie stołowym rocznik 2010 i młodsi
Jakub Skrok z klasy 7a i Tymon Trzciński z klasy 6a zdobyli III miejsce w turnieju.