Szkoła Podstawowa nr 42 w Łodzi im. Stanisława Staszica

93-552 Łódź, ul. Przyszkole 42
e-mail: kontakt@sp42.elodz.edu.pl, tel: 42 684 23 68, 42 684 41 45

Koło Młodych Dziennikarzy

 

Nieraz pewnie zastawialiście się, kim są ludzie, którzy tworzą gazety. Nieraz też chcielibyście współtworzyć prasę.

Zanim jednak zostaniecie dziennikarzami „Gazety Wyborczej”, czy „Dziennika Łódzkiego” macie szansę postawić swoje pierwsze dziennikarskie kroki w szkole. Zapraszamy do współtworzenia z nami szkolnej gazetki „My Między Dzwonkami”, która powstaje pod patronatem „Dziennika Łódzkiego”.

Spotkania Koła Młodych Dziennikarzy odbywają się w środy na 8 godzinie lekcyjnej1435 – 1520.

O wszystko, co dotyczy pracy szkolnej redakcji, możecie pytać p. Annę Gajdę i p. Agnieszkę Błaszczyk-Szmidt.

 

Jak pracujemy?

Najpierw tworzymy makietą najnowszego numeru

Następnie nanosimy niezbędne poprawki.

.

Po publikacji analizujemy gazetę.

Nieustannie zastanawiamy się, co można zrobić lepiej.

 

 

Poniżej możecie zobaczyć poszczególne wydania „Budy i Świata” w serwisie Junior Media:

http://www.juniormedia.pl/junior-gazety

 

Co się u nas dzieje?

Z wizytą w prawdziwej redakcji

W środę (7 listopada) Młodzi Dziennikarze odwiedzili redakcję Gazety Wyborczej. Wraz z przemiłą panią Janką Złakowską poznawali pracę redakcji sportowej, redaktora dyżurnego oraz innych dziennikarzy. Wyszli pełni podziwu dla publicystów, ale i dumni z siebie, ponieważ ich artykuły powstają podobnie jak profesjonalne teksty dziennikarskie.

P1090509

To nie ostatnia taka wycieczka. Planujemy  wstąpić z wizytą do innych łódzkich mediów.

 

Nasz pierwszy sukces

ania2-2

Po raz pierwszy redakcja My Między Dzwonkami wystartowała w organizowanym przez serwis Junior Media konkursie pod tytułem Junior w druku i już osiągnęliśmy sukces.

konkurs_jm

 

Co prawda w plebiscycie internautów zajęliśmy dopiero 37. miejsce, ale i tak składamy serdeczne podziękowania na ręce tych, którzy zechcieli na nas zagłosować.Ania1a-2

Nasze wysiłki doceniło jury złozone z profesjonalnych dziennikarzy. Przyznano nam nagrodę w listopadowej edycji konkursu, dzięki czemu otrzymamy 250 egzemplarzy My Między Dzwonkami wydrukowanych w prawdziwej drukarni prasowej.

 Nie omieszkał napisać o nas Dziennik Łódzki w dodatku Junior MediaTo pierwszy numer gazetki, który wyjdzie z naszej drukarni. W środku między innymi relacja z gorącej debaty nad wyborem najładniej udekorowanej sali w szkole i aktualności związane z jesiennymi rocznicami i świętami.

Dumni jesteśmy, ponieważ w łódzkiem tylko 5 gazetek szkolnych dostąpiło tego zaszczytu, a jury podkreśliło, że z niełatwym zadaniem miało do czynienia: Druga w tym roku edycja konkursu na najlepszą gazetkę przygotowaną na platformie Junior Media już za nami! W listopadzie, podobnie jak wcześniej w konkursie "Junior w druku" triumfowało pięć gazetek. I jak zwykle jurorzy mieli trudne zadanie, by wybrać najciekawsze.

Źródło: Kałach M., Poznajcie supergazetki! Brawa za ciekawe teksty, Dziennik Łódzki, 4 grudnia 2012 roku

 

Oto nasi redaktorzy z wydrukowanym w profesjonalnej drukarni czwartym numerem My Między Dzwonkami:

15_1

 

Z wizytą u Marszałka

marszalek5

W poniedziałek, 27 maja, redaktorzy naszej gazetki "My Między Dzwonkami" zostali zaproszeni do Urządu Marszałkowskiego w Łodzi. Mogli uczestniczyć w briefingu prasowym zorganizowanym specjalnie dla 15 najlepszych szkolnych redakcji w regionie. W spotkaniu wziął udział sam Marszałek Województwa Łódzkiego, p. Witold Stępień oraz dyrektorzy ważnych instytucji kulturalnych w regionie. Redaktorzy dowiedzieli się, dlaczego warto mieszkać i uczyć się w Łódzkiem, co interesującego można tu zobaczyć. O wszystkim tym będziecie mogli przeczytać w czerwcowym wydaniu "My Miedzy Dzwonkami".

 marszalek2 marszalek1  

marszalek4 marszalek3 marszalek0001

 

Nasz pierwszy sukces
 
Po raz pierwszy redakcja My Między Dzwonkami wystartowała w organizowanym przez serwis Junior Media konkursie pod tytułem Junior w druku i już osiągnęliśmy sukces.
 
Co prawda w plebiscycie internautów zajęliśmy dopiero 37. miejsce, ale i tak składamy serdeczne podziękowania na ręce tych, którzy zechcieli na nas zagłosować.
 
Nasze wysiłki doceniło jury złozone z profesjonalnych dziennikarzy. Przyznano nam nagrodę w listopadowej edycji konkursu, dzięki czemu otrzymamy 250 egzemplarzy My Między Dzwonkami wydrukowanych w prawdziwej drukarni prasowej. Czekamy na dostawę, by cała szkolna społeczność mogła dzielić z nami radość z naszego sukcesu.