logo projektu Laboratoria Przyszłości

Algorytmy w pracowni kulinarnej

Czy nauka algorytmów może być ciekawa? No pewnie! Mogły się o tym przekonać klasy ósme podczas nietypowej lekcji informatyki w... pracowni kulinarnej!? Uczniowie dobrali się w pary. Jedna osoba pisała algorytm, czyli instrukcję mycia zębów lub smarowania chleba dżemem, a druga ten algorytm wykonywała. Chłopcy z 8a postanowili wymieszać 2 metody i napisać algorytm smarowania chleba pastą do zębów. I można? Można! Ważne, żeby algorytm (tu akurat w postaci listy kroków) był szczegółowy i możliwy do wykonania ?

A1A3

A5A4

Spaghetti

Na zajęciach kulinarnych z panią Anią Jarzyńską, uczniowie klasy 7b przygotowali pyszne spaghetti bolognese. Trzeba przyznać, że całkiem nieźle im to wyszło!

K2K3

Druk 3D

#laboratoriaprzyszlosci #drukarka3d

Na ajęciach koła informatycznego poznaliśmy specyfikę druku trójwymiarowego i korzystaliśmy z drukarki 3D. Próbowaliśmy drukować zarówno gotowe projekty z drukarki Banach 3D, jak i projektować własne w programie Tinkercad. Niestety, drukarka w pewnym momencie odmówiła posłuszeństwa i postanowiła, że nie będzie z nami współpracować, dlatego nie pochwalimy się wydrukami, które są niestety mocno wybrakowane :( Mamy nadzieję, że w nowym roku szkolnym sprzęt będzie już działał na 100%

IMG 20230419 145710

Zajęcia kulinarne

4a kul4a kul1
4a kul24a kul3

Klasa 4a

W ramach zajęć w pracowni kulinarnej klasa 4a pod opieką pani A. Zarębskiej wyczarowywała zdrowe sałatki oraz pożywne koktajle. Smacznego!

Mali chemicy

#laboratoriaprzyszlosci #malichemicy #eksperymentychemiczne

Klasy 1-3 pod opieką fachowców eksperymentowali z różnymi substancjami w czasie ciekawych, chemicznych zajęć. Korzystali z pracowni wyposażonej ze środków pochodzących z projektu Laboratoria Przyszłości.

Chemicy