W drodze na szczyt

Anna Niewiadomska

Pamiątkowe zdjęcie 11-letniego Patryka powołanego do reprezentacji Polski

Meczowa koszulka Cracovii Kraków podarowana przez Patryka naszej szkoke

Mamy przyjemność przedstawienia osoby Patryka Makucha, który jako pierwszy absolwent naszej szkoły został zawodowym sportowcem. Już od dzieciństwa marzył o karierze piłkarza i bardzo ciężko pracował na swój sukces. W wieku zaledwie 11 lat został powołany do reprezentacji Polski co było wielkim wyróżnieniem i dawało nadzieję na dalszy rozwój młodego zawodnika. Z tamtego okresu pochodzi pamiątkowe zdjęcie, które Patryk podarował szkole i możemy je teraz zaprezentować. Po opuszczeniu murów naszej szkoły Patryk uczył się i trenował w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Po ukończeniu szkoły ponadpodstawowej zakończonej egzaminem maturalnym, jako młodzieżowiec, Patryk podpisał swój pierwszy zawodowy kontrakt z klubem Miedź Legnica, w którym zadebiutował 12 marca 2019 roku. Klub ten w tamtym czasie awansował do polskiej ekstraklasy i Patryk mógł już zdobywać doświadczenie na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Od 1 lipca 2022 roku Patryk rozgrywa mecze w nowych barwach klubowych. Jego obecnym klubem jest Cracovia Kraków, w której gra na pozycji napastnika. Po zakończeniu pierwszego sezonu  w nowym klubie, Patryk podarował szkole swoją meczową koszulkę, którą z przyjemnością prezentujemy. Patryk oprócz kariery sportowej nadal kontynuował swoją edukację. 16.10.2023 r. obronił swoją pracę licencjacką w Wyższej Szkole Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu pt. "Strategie sportowców w negocjacjach z firmami". Zachęcamy do dalszego śledzenia rozwoju kariery piłkarskiej Patryka Makucha i cierpliwie czekamy na powołanie Patryka do reprezentacji.