Szkoła Podstawowa nr 42 w Łodzi im. Stanisława Staszica

93-552 Łódź, ul. Przyszkole 42
e-mail: kontakt@sp42.elodz.edu.pl, tel: +48 786 087 929

Szkoła Promująca Zdrowie

 

Logo

Definicja

Schemat szkoły promującej zdrowie

Schemat

Standardy

Rok Szkolny 2023/24

Hasło: RÓWNI - CHOĆ KAŻDY INNY

Skład zespołu: Monika Czaplińska-Antolik - koordynator
Beata Just, Agnieszka Błaszczyk-Szmidt

 Plan pracy zespołu 23/24 - link

Rajd Czterech Kultur

cztery1cztery5  
cztery7cztery6  
cztery3cztery4  

Rajd Czterech Kultur

Rajd Czterech Kulur - 16 września. Taki rajd na pewno zapamiętamy na długo. Przewodnicy przygotowali dla nas wiele zagadek. Poruszaliśmy się po najpiękniejszym, zrewitalizowanym centrum Łodzi. Sprzyjała nam pogoda. Do zobaczenia na kolejnym rajdzie!

600-lecie Łodzi

6006002  

27 września 2023r. w Porcie Łódź, odbyły się zawody sportowe "Port Challenge Cup" z okazji 600-lecia Łodzi. Do zawodów przystąpiło sześciuset uczniów rywalizujących w sześciu konkurencjach. Reprezentacja SP 42 zajęła 1 miejsce w klasyfikacji generalnej szkół podstawowych. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zajęcia Kulinarne

4a kul4a kul1  
4a kul24a kul3  

Klasa 4a

W ramach zajęć w pracowni kulinarnej klasa 4a pod opieką pani A. Zarębskiej wyczarowywała zdrowe sałatki oraz pożywne koktajle. Smacznego!

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

2 1 3 1
4 1 5 1
6 1 7 1
 1  DYPlom

Mamy dwa złota, srebro i czwarte miejsce!

Uczniowie SP 42 - Maciej Gacki, Jakub Skrok i Tymon Trzciński wywalczyli wspaniałe miejsca w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym - Mistrzostwa Łodzi. W grze indywidualnej I miejsce zajął Maciej Gacki, II miejsce Jakub Skrok i IV miejsce Tymon Trzciński.
Drużynowo uczniowie zdobyli puchar i dyplom za zajęcie I miejsca. Wielkie gratulacje dla chłopaków i pana Artura!

Dzień Zdrowego Śniadania

sniadanie sniadanie 1
sniadanie 2 sniadanie 3

Tak świętujemy Dzień Zdrowego Śniadania

Dzień Zdrowego Śniadania w naszej szkole wyglądał pysznie. Uczniowie klas 1-3 przygotowywali zdrowe śniadanie. Najmłodsi uczniowie wykonywali prace plastyczne.

Finał Wojewódzki

1 4
DYPLOM 2
 7 5

Nasi zwycięzcy i pan Artur

II miejsce na Finale Wojewódzkim zdobyte. Piękna walka, bardzo dużo pozytywnych emocji, troszkę niepokoju i już. Maciej Gacki i Jakub Skrok godnie reprezentowali Łódź i naszą szkołę na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wielkie podziękowania również dla taty Kuby. Pan Przemek zapewnił nam komfortowy i bezpieczny transport.

Półfinał Mistrzostw Łodzi

Micha

14 listopada 2023 r. odbyły się mecze 1/4 finału Mistrzostw Łodzi w piłce siatkowej czwórek dziewcząt. Reprezentacja SP 42 awansowała do półfinału Mistrzostw Łodzi. Gratulujemy również panu Michałowi i życzymy powodzenia.

Konkurs dla klas 4-8 "Stres pod kontrolą"

stres2

 

stres1

stres  

Prace plastyczne, które zwyciężyły w konkursie plastycznym "Stres pod kontrolą" dla klas 4-8 możemy oglądać w korytarzu, na parterze naszej szkoły. Oto zwycięzcy:1 miejsce: Hanna Kuna kl. 6a, 2 miejsce: Zuzanna Lenart kl.4a, 3 miejsce: Julia Bugajak kl.6b, Mykola Savchuk kl.7a

Wyróżnienia: Vera Krasouskaya kl. 7a, Barbara Ugorowicz kl.7a, Iwanna Iwaniszewa kl. 7a, Jan Szafraniec kl. 7b
Gratulujemy!

Rok Szkolny 2022/23

Hasło: INNY - NIE ZNACZY GORSZY

Skład zespołu: Jolanta Skoneczna - koordynator
Beata Just, Monika Czaplińska-Antolik, Inez Michalak-Figa

Plan pracy zespołu 22/23 - link

Rajd Czterech Kultur

cztery kulturySpacer w deszczu tylko dla najwytrwalszych

W sobotę, 10 września 2022 r. odbył się  Rajd Czterech Kultur – „Szlakiem architektów i budowniczych miasta”. Pogoda nam nie sprzyjała, ale poradzili sobie nawet pierwszoklasiści, którzy przeszli całą trasę. Poznaliśmy Lapidarium. Przewodnicy opowiadali nam o monumentalnych kamienicach przy ul. Al. Kościuszki, w których mieszczą się banki. Mogliśmy dowiedzieć się jakie piękne, widne i nowoczesne mieszkania, nawet jak na nasze czasy, powstawały w Łodzi, w okresie międzywojennym. Mimo złej pogody dopisywał nam dobry humor. Dziękujemy rodzicom, którzy pomagali nam w trasie oraz paniom opiekunkom Annie Gajdzie i Paulinie Waszczykowskiej, których pogoda również nie odstraszyła.

Rajd Śladami Strzelców Kaniowskich

strzelcyMogliśmy obejrzeć cały sprzęt wojskowy

11 listopada nie było lekcji, ale grupa piechurów z naszej szkoły uczciła Święto Niepodległości, idąc na rajd. Przemierzyliśmy 11 km śladami Strzelców Kaniowskich, a na mecie rajdu czekała na nas niespodzianka. W budynku Akademii Medycznej przy ul. Żeligowskiego 7/9, w Łodzi – dawnych koszarach 28 Pułku Strzelców Kaniowskich mogliśmy zobaczyć stoiska współczesnego Wojska Polskiego i organizacji paramilitarnych, w tym Stowarzyszenia Historycznego Strzelców Kaniowskich. Była  to doskonała okazja by poznać umundurowanie, wyposażenie oraz uzbrojenie żołnierza polskiego z lat 1918-1939. Zobaczyliśmy, jak był umundurowany w czasie Bitwy Warszawskiej czy podczas obrony granic w 1939 roku. Oprócz umundurowania, wyposażenia i uzbrojenia zobaczyliśmy też sprzęty i pojazdy, które służyły w Wojsku Polskim. Oglądaliśmy słynne tankietki: TKS i TKS z działkiem 20 mm, samochód Fiat 508 Łazik, motocykle Sokół 600 i Sokół 1000, armatę przeciwpancerną Bofors wz.36 czy tzw. armatę „prawosławną”. Oglądaliśmy Izbę Pamięci 28 pSK, gdzie obdarowywano nas różnymi pamiątkami, mapami, łuskami po nabojach. Mogliśmy wsiąść do samochodu pancernego wz. 34, w czym pomagał nam tata jednej z naszych uczennic. Dziękujemy 

Koło kulinarne

IMG 20221125 111742

Pani Monika Czaplińska - Antolik w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" prowadzi koło kulinarne. Tym razem uczniowie klasy 3c robili surówkę z jabłka i marchewki. Wyszło przepysznie! :)

Rajd Mikołajkowy

mikoaj22

3 grudnia 2022 r. pogoda nam sprzyjała. Kiedy przemierzaliśmy las wszędzie było biało. Dostaliśmy czapki od Mikołaja. Na mecie jak zwykle poczęstunek. Było zabawnie, bo poszło z nami wielu rodziców. Do zobaczena na szlaku!

Wyczarowujemy sałatkę

koo kulinarneANIA

Tym razem uczestnicy koła kulinarnego dla klas 4-8, prowadzonego przez p. Anię Jarzyńską przygotowali pyszną i zdrową sałatkę owocową.

Wygrana w Mistrzostwach Łodzi

Tenis1

Nasi na podium

tenis

Jakub Skrok z klasy 7a i Tymon Trzciński z klasy 6a

Niedawno odbyły się Mistrzostwa Łodzi w tenisie stołowym rocznik 2010 i młodsi. Jest nam bardzo miło, bo uczniowie naszej szkoły Jakub Skrok z klasy 7a i Tymon Trzciński z klasy 6a zdobyli III miejsce w turnieju. Gratulujemy chłopcom i ich opiekunowi panu Arturowi Halamusowi!

Finał Mistrzostw Łodzi

pika mistrz

Stoją od lewej: Jan Szafraniec, Jakub Wojtas, Maksymilian Olek, Filip Kowalski, Stanislav Slovak. Poniżej od lewej: Jakub Drobek, Sebastian Wąsowicz, Franciszek Biegański, Jan Brola, Kacper Pyciak.

pika mistrz1

Kapitan naszej reprezentacji Filip Kowalski odbiera dyplom i puchar za zajęcie II miejsca od dyrektora SP 56 pana Włodzimierza Kurka.

15 grudnia 2022r. w Szkole Podstawowej nr 56 odbyły się finały Mistrzostw Łodzi w mini siatkówce chłopców w Igrzyskach Dzieci. Reprezentacja SP 42 osiągnęła historyczny sukces, zajmując ostatecznie II miejsce. Uczniowie naszej szkoły pokonali reprezentacje SP 91 i SP 137, ulegając jedynie w tie-breku gospodarzom finału  i zwycięzcom  SP 56. Reprezentanci naszej szkoły otrzymali srebrne medale oraz pamiątkowy dyplom i puchar dla szkoły. Serdecznie gratulujemy naszym WICEMISTRZOM  i życzymy kolejnych sukcesów.

Zawody Minisiatkówka

wszyscy uczestnicyWszyscy uczestnicy zawodów w SP42

11 stycznia 2023r. odbyły się mistrzostwa  SP 42 w minisiatkówce dziewcząt i chłopców klas 4-8. Do zawodów przystąpiło dziewięć drużyn. Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców poszczególnych klas.

Zwycięzcy klas 4 – „GIGACZADY”4B

Zwycięzcy klas 5 – „KOKO KURAKI” 5b

Zwycięzcy klas 6 – „ KOSIARZE” 6B

Zwycięzcy klas 7 – „CZTERDZIEŚCI DWA” 7B

Zwycięzcy klas 8 – „GRZYBOLANDIA” 8D

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

Tydzień Promocji Zdrowia

PZ3PZ4

 
 PZPZ5  

W dniach 27.02.-03.03 w naszej szkole odbywał się Tydzień Promocji Zdrowia. Uczniowie klas 1-3 każdego dnia poprzez zabawę i doświadczenie poznawali tajniki zdrowszego i leszego życia. Mogliśmy uczestniczyć w pokazie udzielania pierwszej pomocy. Odbywały się zawody sportowe w sali gimnastycznej. Oglądaliśmy prezentacje i filmy związane ze zdrowym stylem życia. Tworzyliśmy plakaty z piramidą żywności. Lepiliśmy warzywa i owoce z plasteliny oraz ważyliśmy swoje plecaki.

Międzyszkolny Konkurs Promocji Zdrowia pt. "Inny - nie znaczy gorszy"

promoc zd promoc zd1
promoc zd2 promoc zd3

24 kwietnia, w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Promocji Zdrowia. Wszyscy uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, ale były równie konkurencje sprawnościowe. Wszyscy uczestnicy opuścili naszą szkołę z nagrodami wręczonymi przez p. dyrektor A. Piotrowską. Dziękujemy organizatorkom paniom J. Skonecznej, M. Czaplinskiej-Antolik, B. Just i I Michalak-Fidze

Turniej tenisa stołowego

2 5
3 3A
2A 5

W kwietniu, w naszej szkole odbyły się dwa turnieje w tenisa stołowego:

Turniej dla klas czwartych

Dziewczęta:
I miejsce zajęła Maja Grzejszczak z klasy 4b
II miejsce zajęła Kryliuk Viktoriia z klasy 4a
III miejsce zajęła Rogalska Martyna z klasy 4a
Chłopcy:
I miejsce zajął Bartosz Gąsiorowski z klasy 4b
II miejsce zajął Kacper Pyciak z klasy 4b
III miejsce zajął Alan Tomaszewski z klasy 4b
IV miejsce zajął Wojciech Cieplucha z klasy 4b

Mistrzostwa SP 42 w tenisie stołowym dla klas 4-8

I miejsce zajął Jakub Skrok z klasy 7a
II miejsce zajął Maciej Gacki z klasy 5b
III miejsce zajął Artur Werecki z klasy 7a
IV miejsce zajął Gniewomir Makowski z klasy 6a

Gratulujemy zawodnikom i dziękujemy organizatorowi p. A. Halamusowi!

Rajd "W dolinie rzeki Grabi"

rajdrajd1  
rajd2rajd3  
16823522816711682352281675  

Tego dnia była piękna pogoda. Rajd rozpoczęliśmy w Kolumnie. Szliśmy doliną rzeki Grabi. Byliśmy w miejscu, gdzie kiedyś stał młyn wodny w Baryczy. Po drodze rozwiązywaliśmy różne zagadki

Podsumowanie pracy zespołu 22/23 - link

Rok Szkolny 2021/22

Hasło:TWOJE ZDROWIE - TWÓJ WYBÓR

Skład zespołu: Jolanta Skoneczna – koordynator
Beata Just, Monika Czaplińska-Antolik, Inez Michalak- Figa

Plan pracy zespołu 21_22 - link

Bule

bule bule2
bule 3 bule4

Uczestnicy to: Marat Yehorov, Oskar Kozłowski, Mateusz Horbacz-Frontczak, Aleksander Chołys, Marysia Bielecka, Hanna Sokołowska i Ewa Jasieczek, opiekun pani Inez Michalak-Figa

Przy pięknej jesiennej pogodzie reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Bule. Była super zabawa i możliwość aktywnego spędzenia czasu. Uczniowie walczyli z licealistami oraz uczniami szkół podstawowych. Nad wszystkim czuwała pani Inez Michalak-Figa :) 

Certyfikat

certo

Certyfikat dla naszej szkoly

Kolejny raz dyrektor naszej szkoły p. A. Piotrowska odebrala z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty certyfikat Sieci Szkół Promujacych Zdrowie Województwa Łódzkiego. Promocja zdrowia to zadanie i temat ważny dla nas od wielu lat. Byliśmy jedną z trzech pierwszych szkół, która w województwie łódzkim zdobyła Krajowy Certyfikat Promocji Zdrowia. Przed nami kolejne trzy lata pracy, abyśmy certyfikat wojewódzki mogli uzyskać ponownie.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

igrzyska

Od lewej: p. M. Szmidt, B. Flaszka, I. Brończyk,  H. Mikołajczyk, A. Soczyński, J. Chmielewski, B. Kabat, B. Ziółkowski, O. Dąbrowski

18.10.2021r. zostały rozegrane mecze fazy grupowej Mistrzostw Łodzi w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców. Szkoła Podstawowa nr 42 reprezentowana przez Bartłomieja Flaszkę, Jakuba Soczyńskiego, Igora Brończyk, Huberta Mikołajczyka, Bartłomieja Ziółkowskiego, Jakuba Chmielewskiego, Bartosza Kabata i Oskara Dąbrowskiego, pod opieką Pana Michała Szmidta pokonała reprezentacje naszych rywali, zajmując pierwsze miejsce w grupie IV. Tym samym nasza reprezentacja awansowała do półfinału Mistrzostw Łodzi. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. 

 Turniej Mikołajkowy

mikus1 mikus4
mikus mikus3
mikus2 mikus6

Turniej mikołajkowy klasy 1-3 

W tym roku szklonym mieliśmy okazję spotkać sie na sali gimnastycznej w mikołajowych czapkach, aby zgodnie z wieloletnią tradycją wziąć udzial a turnieju mikołajkowym. Była mikołajowa rozgrzewka, dużo zabawy i oczywiście cukierkowy poczęstunek na koniec. Nad wszystkim czuwali nauczyciele w-f p. Inez Michalak-Figa i p. M. Kadynia

Finał Mistrzostw Łodzi

siata

Stoją od lewej: Zygmunt Stachurski-Latkowski, Piotr Flaszka, Filip Bernacki, Maksymilian Olek, Gabriel Aleksandrowicz. Poniżej: 

Jakub Wojtas, Stanislav Slovak, Antoni Lis, Jan Brola, Filip Kowalski.

siata1

16 grudnia 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 56, odbył się

FINAŁ MISTRZOSTW ŁODZI w piłce siatkowej „4” chłopców.

Reprezentanci SP 42 stanęli na  III miejscu podium,

zdobywając brązowe medale.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Obok na zdjęciu: Kapitan naszej reprezentacji Filip Bernacki

odbiera pamiątkowy puchar i dyplom dla szkoły od

dyrektora SP 56

pana Włodzimierza Kurka.

 

Memoriał Pawła Gozdana

gozdan1 gozdan
gozdan2  gozdan5

W gościnnych murach SP Salezjani nasza szkoła rywalizowała w Mistrzostwach Łodzi szkół podstawowych w grach i zabawach. Gratulujemy uczniom zaangażowania i wytrwałości w przygotowaniach do zawodów. Opiekunami w czasie zawodów byli: p. I. Michalak-Figa.p. A. Lichawska, p. B. Grzelak, p. M. Kardynia.

Międzyszkolny Konkurs Promocji Zdrowi pt. "Twoje zdrowie - Twój wybór"

turniej4

turniej6

turniej7

03.2022r. w naszej szkole odbył się XXII Międzyszkolny Konkurs Promocji Zdrowia. Hasłem tegorocznego konkursu było „Twoje zdrowie- Twój wybór”. W konkursie udział wzięły szkoły : SP120, SP 193, SP 173, SP 189. Wszyscy uczniowie dobrze się bawili a zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 189

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 193

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 12

Tydzień Promocji Zdrowia

promocja3

promocja 4

Ostatni tydzień stycznia upłynął nam pod znakiem zdrowego stylu życia. Uczyliśmy się co należy jeść, aby być zdrowym, przypomnieliśmy sobie, jak zadbać o higienę jamy ustnej, sprawdziliśmy ciężar swoich plecaków:), dowiedzieliśmy się jak udzielać pierwszej pomocy. To tylko część zagadnień, które poruszaliśmy w czasie nauki w szkole…

Rajd Szukamy Wiosny

kolej kolej1
kolej2 kolej3

Szukamy pierwszych oznak wiosny

2 kwietnia 2022 r. mimo trudnych warunków pogodowych wyruszyliśmy na "Rajd Kolejowy" organizowany przez KLub Turystów Pieszych Salamandra. Pokonaliśmy ponad 13 km lasami od Chociszewa do Grotnik. Pomógł nam nie zagubić się w lasach przewodnik i były dyrektor naszej szkoły p. J. Stawowski. Jak zykle towarzyszyli nam rodzice, którzy lubią spacerować i opiekun p. Inez MIchalak-Figa. Dziękujemy i do zobaczenia na szlaku w maju!

Dzień Bezpiecznego Internetu

dbi dbi3

Programowanie z kubeczkami - klasa 2c

dbi1

 Programowanie  na sucho przy pomocy maty - klasa 2c

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Obchodzimy to święto co roku. W tym roku również SU klas 1-3 i 4-8 włączyły naszą społeczność szkolną w te obchody. Oglądaliśmy prezentacje, filmy, programowaliśmy na sucho przy pomocy specjalnej maty.Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym. Założeniem jest również łączenie zaangażowania wielu instytucji, ale także rodziny i szkoły, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Podsumowanie pracy zespołu 21/22 - link

Rok Szkolny 2020/21

Hasło: DBAJ O ZDROWIE SWOJE I INNYCH

Skład zespołu: Joanna Kubasiewcz – koordynator
Beata Just, Monika Czaplińska-Antolik, Inez Michalak-Figa

Plan pracy zespołu 20/21 - link

 Konkurs warcabowy dla uczniów klas 1-3

warcaby kl1

Uczniowie klas drugich

W świetlicy szkolnej odbył się turniej warcabowy. Dzieci uczestniczyły w rozgrywkach warcabowych od października 2020 roku. 4 listopada zakończyły się rozgrywki klas drugich. Klasy pierwsze i trzecie zakończyły rozgrywki dopiero 25 stycznia 2021 roku, kiedy dzieci wróciły do szkoły, po feriach zimowych. Z radością przekazujemy wyniki turnieju.

w klasach pierwszych:
I miejsce zajął  Patryk Boruń uczeń klasy 1c
II miejsce zajął  Marcel Opala uczeń klasy 1b
III miejsce zajął Wiktor Karwat uczeń klasy 1a
w klasach drugich:
I miejsce zajął Kacper Grabicki uczeń klasy 2a
II miejsce zajęła Julia Jarząbek uczennica klasy 2a
III miejsce zajął Adrian Hofer uczeń klasy 2a
w klasach trzecich:
I miejsce zajął Jan Brola uczeń klasy 3b
II miejsce zajął Vadim Leonenko uczeń klasy 3b
III miejsce zajęła Zuzanna Guziuk uczennica klasy 3b
Laureaci turnieju otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkim dzieciom dziękujemy za przygotowanie się i udział w turnieju. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Organizatorkami turnieju są opiekunki klubu warcabowego: p. Elżbieta Huldt i p. Agnieszka Bednarek

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

pika

Dominik Goszczyński z kl 7b i Dominik Flaszka z kl 8b

31 maja 2021 r. odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce plażowej chłopców.  Naszą szkołę reprezentowali: Dominik Flaszka (kapitan) z kl 8b i Dominik Goszczyński z kl 7b. Reprezentanci naszej szkoły zajęli  IV miejsce w klasyfikacji indywidualnej par, zajmując ostatecznie III miejsce w klasyfikacji szkolnej Mistrzostw Łodzi. Uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom i puchar dla szkoły.  Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Konkurs Dzień Bezpiecznego internetu

Prace zgłoszone na konkurs Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy 11 lutego. Wielu naszych uczniów zgłosiło swoje prace wykonane z tej okazji. Zwycięzców przedstawiamy poniżej.

Z radością przedstawiamy zwycięzców konkursu Bezpieczn@ SP42

Konkurs literacki:
I miejsce:
Vanessa Zielińska, 6d

Konkurs plastyczny:
I miejsce:
Amelia Dolacińska-Olszewska, 1a
Alicja Bogucka, 1a
Gabriela Jassa, 1a
Kacper Sobieracki, 4b

II miejsce:
Lilianna Słomska, 1a
Jakub Kacperek, 5b

III miejsce:
Zuzanna Woźniak, 6a
Kacper Jamroziak, 1a

Konkurs informatyczny:
I miejsce:
Leonard Dawidowicz, 1a

II miejsce:
Izabela Krupińska, 6d
Kacper Kokociński, 5b

III miejsce:
Gniewomir Makowski, 6b

Gratulujemy!

Podsumowanie pracy zespołu 20/21 - link


Rok Szkolny 2019/2020

Hasło: RUSZ SIĘ - WYPROSTUJ SIĘ

Skład zespołu: Joanna Kubasiewcz – koordynator
Beata Just, Monika Czaplińska-Antolik, Inez Michalak-Figa

Plan pracy zespołu 19/20 - link

cert prom 19

Oto grupa, która czuwała i włożyła najwięcej pracy w zdobycie certyfjkatu. Od lewej: koordynator - p.. J. Kubasiewicz, p. M. Czaplińska, p. I. Michalak-Figa, p. J, Skoneczna, p. B. Just. Certyfikat dumnie prezentuje dyrektor szkoły p. A. Piotrowska

W pierwszej edycji jako trzecia szkoła w Łodzi zdobyliśmy Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Teraz nie mogło być inaczej. Trzeba się było napracować, ale było warto. Wspaniałe konkursy, pokazy, degustacje i zostaliśmy znowu wyróżnieni. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom, którzy nas wspierali i pomagali.

cert 19 2

Podsumowanie pracy zespołu 19/20 - link

 Rok Szkolny 2018/2019

Hasło: DROGOWSKAZY ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

Skład zespołu: Joanna Kubasiewcz – koordynator
Beata Just, Monika Czaplińska-Antolik

Plan pracy zespołu 18/19 - link

Międzyszkolny Konkurs Promocji Zdrowia pt. "Drogowskazy zdrowego stylu życia"

W dniu 28.11.2018 r. odbył się XX Jubileuszowy Międzyszkolny Konkurs Promujący Zdrowy Styl Życia pt. "Drogowskazy zdrowego stylu życia oraz degustacja zdrowej żywności".

konk prom zd 2

konk prom zd 3

Konkurs był jednocześnie wyjatkową okazją do zaprezentowania wieloletniego dorobku naszej szkoły związanego z promocją zdrowia oraz wyników autoewaluacji w zakresie czterech standardów SzPZ, w latach 2012-2017 ( raport końcowy został dołączony w formie załącznika do zakładki Szkola Promująca Zdrowie). Prezentacja https://www.slideshare.net/SzP42/zdrowy-styl jest jednym z warunków do uzyskania rekomendacji od koordynatora rejonowej i wojewódzkiej sieci SzPZ  i do ubiegania się o Krajowy Certyfikat nadawany przez Kapitułę pod patronatem MEN. Po zakończeniu prezentacji głos zabrała p. E. Sprawka - doradca metodyczny ŁCDNiKP, która wyraziła uznanie dla naszych wieloletnich działań i osiągnięć w dziedzinie edukacji zdrowotnej.

To niezwykle ważne wydarzenie swoją obecnością zaszczycili: p. K. Wąsik - koordynator rejonowy Łódzkiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie, p. E. Sprawka - doradca metodyczny ŁCDNiKP, p. B. Tomaszewska - przew. Osiedla Rady Rokicie w Łodzi. W konkursie brało udział 10 łódzkich szkół należących do sieci Szkół Promujących Zdrowie. Wszystkiemu towarzyszyły występy  uczniów naszej szkoły. Został przygotowany i zaprezentowany wspaniały pokaz choreograficzny z szarfami. W tle wspaniale prezentowały się podkoszulki z logotypami dotyczącymi zdrowego odżywiania, przygotowane przez drużyny z poszczególnych szkół.

Wyniki konkursu:
I miejsce SP 64
II miejsce SP 189
III miejsce SP MILESZKI
IV miejsce SP 35
V miejsce SP 42
VI miejsce SP 40 
VII miejsce SP 10 i SP 91
VIII miejsce SP 6
IX miejsce SP 111

Wszystko zakończyła degustacja pysznej, zdrowej żywności, przygotowana przez firmy " Cynamon" i " Sebex".  Nikt nie opuścił murów naszej szkoły bez wspaniałej nagrody za zajęcie miejsc lub wyróznień w konkursie. Zadbali o to nasi sponsorzy: firma Sebex, Urząd Marszałkowski w Łodzi, Rada Rodziców SP 42 i Rada Osiedla Rokicie.

Szkolny Turniej Mikołajkowy dla klas 1-3

W dniu 07.12.2018 r. w naszej szkole odbył się Turniej Mikołajkowy dla klas 1-3. Wszystkim uczniom gratulujemy sportowej postawy.

Wyniki Turnieju:

KLASY I

I miejsce kl. 1 b

II miejsce kl. 1 a

KLASY II

I miejsce kl. II  a

II miejsce kl. II b

KLASY III

I miejsce kl. III b

II miejsce kl. III a

kon mikoaj 1 18

kon mikoaj  2 18

Tydzień Promocji Zdrowia

W dniach 1- 5 kwietnia w naszej szkole odbył się Tydzień Promocji Zdrowia. Było u nas zdrowo, owocowo i kolorowo. Bawiliśmy się w czasie turniejów sportowych, robiliśmy pyszne sałatki i koreczki owocowe, degustowaliśmy świeże soki przygotowane przez firmę SEBEX. Każdego dnia towarzyszył nam inny kolor, który dominował w ubiorze i jedzeniu.

degustacja

degustacja soków

Podsumowanie pracy zespołu 2018/2019 - link

Rok Szkolny 2017/2018

Hasło: WSPÓLNIE NA STRAŻY BEZPIECZEŃSTWA W SZKOLE

Pokaz udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej

Tak, jak co roku w naszej szkole, 12 czerwca 2018 r. odbył sie pokaz pomocy przedlekarskiej dla klas czwartych. Pokaz prowadziły panie: J. Kubasiewicz i  A. Krysiak. Po części teoretycznej dzieci zostały podzielone na grupy. Zaczęły się ćwiczenia w rozpoznawaniu symptomów wypadku, sprawdzaniu oddechu, układaniu w pozycji bezpiecznej oraz reanimacji serca i sztucznym oddychaniu.

pomoc


Środowiskowy  Festyn Rodzinny

Dnia 1 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbył się Festyn Środowiskowy. Dzień pełen pracy, zdenerwowania, ale przede wszystkim radosny, pełen miłej zabawy, pozytywnych przeżyć. Nadszedł moment na czas spędzony miło i atrakcyjnie, w naszej wielkiej szkolnej społeczności. Bogaty program festynu oraz wspomnienie ubiegłorocznej imprezy sprawiło, że szkoła oraz boiska wypełniły się tłumem ludzi. Wsparciem dla podniebienia były domowe wypieki. Było wiele atrakcji. Te związane z rywalizacją sportową cieszyły się największym powodzeniem.

festyn17 3 

festyn17 4


Międzyszkolny Konkurs Promujący Zdrowy Styl Życia pt. „Wspólnie na straży bezpieczeństwa w szkole.”

Konkurs odbył się 25 kwietnia 2018 r. Składał się z części teoretycznej, która polegała na rozwiązaniu testu i zadań umysłowych (określony czas na wykonanie zadania), a następna część praktyczna, to konkurencje sprawnościowe (turniej sportowy)

konkurs promocji zdrowia

yj bezpiecznie


 25 kwietnia 2018 roku nasza szkoła otrzymała po raz drugi certyfikat Sieci Szkół Promujących Zdrowie Województwa Łódzkiego.

certy prom zd


Międzyszkolny Konkurs "Przyjaciel Przyrody”

Konkurs "Przyjaciel Przyrody" odbył się 18 kwietnia 2018 r. Udział w nim wzięło 7 drużyn. W pierwszej części dzieci rozwiązywały zadania, których celem było wykazanie się wiedzą i świadomością ekologiczną. Następna część obejmowała prezentację przygotowanej wcześniej ciekawej scenki ekologicznej nawiązującej do ważnych problemów związanych z ochroną środowiska. Jury oceniało m.in. wynik testu, ciekawą formę prezentacji, dobór rekwizytów i strojów oraz wkład pracy dzieci. Laureatami XVIII edycji konkursu zostali: 
I miejsce: SP nr 120
II miejsce: SP nr 44
III miejsce: SP nr 42

przprzyrody17 1 

przprzyrody17 2


Szkolny Konkurs Plastyczny – „Światowy Dzień Zdrowia”

Wyniki konkursu ogłoszono 31 marca 2018 r.

I miejsce

Antonina Nieroda kl. 6 b

II miejsce

Amalia Gorzak kl. 4 a

III miejsce

Giulia Walczak kl. 3 d


Turniej mikołajkowy

15 grudnia 2017 r., tak jak od wielu lat w naszej szkole odbył się Turniej mikołajkowy. Rywalizacja była zacięta, ale wszystkiemu towarzyszyła wesoła zabawa i śmiech. Było wspaniale!

Wyniki Turnieju:

KLASY I

I miejsce kl. 1 a

II miejsce kl. 1 b

KLASY II

I miejsce kl. II  a

II miejsce kl. II b

KLASY III

I miejsce kl. III b

II miejsce kl. III a

III miejsce kl. III d

IV miejsce kl III c

mikoaj 2015


Szkolny Konkurs plastyczny pt. „Aktywnie, zdrowo i sportowo spędzam wolny czas”

Wyniki konkursu będę ogłoszono 10. 11. 2017 r

KLASY I

I miejsce : Kacper Sobieracki kl. 1 b, Natalia Depczyńska kl. 1 b

KLASY II

I miejsce Oskar Wiaderski     kl. 2 a

II miejsce Blanka Lizak    kl. 2 a

III miejsce Maja Stajuda    kl. 2 a

KLASY III

I miejsce Wiktoria Gajewska  kl. 3 a

II miejsce Franciszek Tarczyński  kl. 3 d

III miejsce Piotr Flaszka  kl. 3 d

KLASY IV- V

I miejsce  Adam Soczyński  kl. 5 b

II miejsce  Giulia Walczak kl. 4 d

III miejsce  Praca zbiorowa  kl. 4 c: Tomasz Madej, Marika Lewandowska,

Fabian Kustrzycki, Marita Lewandowska

KLASY VI- VII

I miejsce   Antonina Nieroda  kl. 7 b

spdzam aktywnie


Rok Szkolny 2016/2017

HASŁO ROKU SZKOLNEGO2016/2017  „Zainwestuj w zdrowie swoje i innych”

Festyn Środowiskowy

1 czerwca 2017 r. społeczność szkolna świętowała  Dzień Dziecka w czasie sportowego festynu rodzinnego. Nasi uczniowie wraz z rodzicami brali udział w klasycznych grach podwórkowych, profesjonalnej animacji zabaw i poczęstunku. Imprezę wzbogaciły występy taneczne zespołu APSIK - różne grupy wiekowe, łącznie z przedszkolakami. Pogoda dopisała, humory również, więc wszyscy świetnie się bawili.

festyn17 1 

festyn17 2 


Międzyszkolny Konkurs Promujący Zdrowy Styl  Życia „Inny nie znaczy gorszy-od tolerancji do akceptacji”

7 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbył się XVIII Międzyszkolny Konkurs Promujący Zdrowy Styl Życia pt. „Inny nie znaczy gorszy, od tolerancji do akceptacji’. Uczestniczyło w nim 6 szkół podstawowych: SP 7, SP 35, SP 189, Publiczna Szkoła Podstawowa „Mileszki”, SP 51, SP 42. Konkurs składał się  z dwóch części: teoretycznej, w której uczniowie mogli wykazać się wiedzą nt. tolerancji, akceptacji oraz turnieju sportowego, w którym uczestnicy mogli wykazać się swoją sprawnością fizyczną. Na zakończenie konkursu zawodnicy mogli uczestniczyć w degustacji zdrowej żywności, której sponsorem była firma „Sebex”. Nagrody dla zawodników ufundował  Departament Promocji i Współpracy Zagranicznej w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi oraz Oddział ds. Społecznych i Promocji Zdrowia Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Departamentu Komunikacji Społecznej i Zdrowia UMŁ.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I MIEJSCE:  Szkoła Podstawowa nr 35 w Łodzi

II MIEJSCE: Szkoła Podstawowa nr 7 w Łodzi

III MIEJSCE: Szkoła Podstawowa nr 42 w Łodzi

konkpromzdr16 1

 konkpromzdr16 7


Międzyszkolny Konkurs "Przyjaciel Przyrody”

Dnia 29 marca 2017r. w naszej szkole odbył się I Ogółnołódzki  Konkurs „Przyjaciel przyrody” adresowany do uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych.  W tym roku do konkursu przystąpiło trzynaście trzyosobowych drużyn. Uczniowie rozwiązywali  test z wiedzy przyrodniczej oraz przedstawiali wykonaną z materiałów ekologicznych, surowców wtórnych i materiałów naturalnych  zabawkę ekologiczną. Wszystkie drużyny prezentowały bardzo wysoki poziom. W rezultacie po dogrywce

I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej

II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 42

III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 44

Zapraszamy na kolejną edycję konkursu.

  przprzyrody17 3

 przprzyrody17 4

 przprzyrody17 5


Szkolny Turniej Sportowy -  Siatkówka Dziewcząt

siatkwka dziewczt


Szkolny Turniej Mikołajkowy dla klas 1-3

Zgodnie z dawną tradycją  15 grudnia 2016 r. odbyła się seria konkurencji dla klas 1-3 w czapkach Mikołaja.

Wyniki Szkolnego Turnieju Mikołajkowego dla klas 1-3

Klasy I

I miejsce I b,  II miejsce I a, III Miejsce I c, IV miejsce I d

Klasy II

I miejsce II b,  II miejsce II a, III Miejsce II c

Klasy III

I miejsce III C,  II miejsce III b, III Miejsce III a

mik6 mik5


Turniej Mikołajkowy dla przedszkolaków

Dnia 4 grudnia 2016 r. odbył sie w naszej szkole Turniej Mikołajkowy. Klasy zerowe zaprosiły dzieci z pobliskich przedszkoli na zawody sportowe. Zabawy uświetniły konkurencje sportowe, dyplomy i słodki poczęstunek oraz pamiątkowe zdjęcia.

turniejprzedszkoli18 1 

turniejprzedszkoli18 2 

turniejprzedszkoli18 6


Szkolny Konkurs Wiedzy „ Bądź bezpieczny na drodze”

Konkurs odbył się w dniu 08. 12. 2016 r. i był jednoetapowy. Wyniki konkursu ogłoszono w dniu12. 12. 2016 r.,

Wyniki szkolnego konkursu „Bądź bezpieczny na drodze”

I MIEJSCE

Fortuna Krzysztof - 36 pkt.

II MIEJSCE

Wiśniewski Radosław -  35 pkt.

III MIEJSCE

Skonieczny Jakub  -   34,5 pkt.

Kolejne miejsca:

4. Justyna Oliwia - 34 pkt.

5. Agata Natalia -  34 pkt.

6. Krawczyk Małgorzata  - 34 pkt.

7. Klejman Oskar - 33,5 pkt.

8. Jasieczek Dominika  -  32 pkt.

9. Kacprowicz Faustyna  -  32 pkt.

10. Bartosiewicz Mikołaj   - 32 pkt.

11. Siekierski Tymon   -  32 pkt.

12. Chamernik Konrad  - 31 pkt.

13. Walczyńska Zuzanna   -  31 pkt.

14. Hinc Jakub   -   30 pkt.

15. Butt Jakub   - 29,5 pkt.

16. Kadzikowska Wiktoria -  29,5 pkt.

bezpnadr


18 listopada 2016 r. ogłoszono wyniki Konkursu Plastycznego pt. „Jedz zdrowo”

Miejsce I

Julian Kudlicki kl. 1 a

Miejsce II

Szymon Jamroziak kl. 1 a

Miejsce III

Jakub Skrok kl. 1 a, Maja Szadkowska kl. 1 b

Klasy drugie

Miejsce I

Wiktoria Marciniak kl. 2 b

Miejsce II

Hanna Molteni kl. 2 c, Oliwia Brończyk kl. 2 b

Miejsce III

Gessica Walczak kl. 2 b, Zuzanna Nagórka kl 2b

Klasy trzecie

Miejsce I

Ola Madalińska kl. 3 d

Miejsce II

Igor Brończyk kl. 3 a

Miejsce III

Ola Pieńkowska kl. 3 d

Klasy 4- 6

I MIEJSCE

Palimąka Patrycja kl. 6 a

II MIEJSCE

Darnikowska Aleksandra kl. 5 c

Biedrzycka Oliwia kl. 5 b

Kopczyńska Marta  kl. 5 b

III MIEJSCE

Walczak Karolina kl. 5 a

Walczak Magdalena kl. 6 a

Kowalczyk Roksana kl. 6

konkurs jedz zdrowo 1

konkurs jedz zdrowo 


Rok Szkolny 2015/2016

HASŁO ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 „Czyste środowisko, to zdrowe i bezpieczne życie”

Festyn Środowiskowy

Znów spotkaliśmy się 1 czerwca 2016 r. na boisku szkolnym. Rano pogoda nie była sprzyjająca, ale po południu zaświeciło słonce. Stanęły stragany z ciastem i napojami. Ruszyły szkolne konkursy i zabawy. Były rodzinne wyścigi, starodawne zabawy podwórkowe, występy taneczne, przeciąganie liny, zawody sportowe, malowanie buź. Wspaniała zabawa. Spotkamy się za rok!


Międzyszkolny Konkurs Promujący Zdrowy Styl  Życia pt. „Moje emocje- Moje zdrowie”.

27 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbył się XVII  Międzyszkolny Konkurs Promujący Zdrowy Styl Życia pt. „Moje emocje- Moje zdrowie” Konkurs był podsumowaniem wszystkich działań promujących zdrowie w SP 42 w roku szkolnym 2015/2016.  Na konkursie gościliśmy wielu znamienitych gości. Wśród nich Wiceprezydenta Miasta Łodzi p. Krzysztofa Piątkowskiego. W konkursie wzięło udział 5 szkół podstawowych: SP 7, SP 35, SP 190,  Publiczna Szkoła Podstawowa „Mileszki” oraz SP 42. Konkurs składał się  z dwóch części: Teoretycznej, w której uczniowie mogli wykazać się wiedzą nt. : emocji, komunikacji międzyludzkiej czyli sztuki porozumiewania się, sposobów spędzania czasu wolnego od nauki, wzorców bezpiecznych zachowań. Turnieju sportowego, w którym uczestnicy mogli wykazać się swoją sprawnością fizyczną oraz znajomością zasad  „fair play” podczas rywalizacji sportowej. Na zakończenie konkursu zawodnicy mogli uczestniczyć w degustacji zdrowej żywności, której sponsorem była firma „Sebex”.  Nagrody dla zawodników ufundował: Departament Promocji i Współpracy Zagranicznej w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi,  Oddział ds. Społecznych i Promocji Zdrowia Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Departament Komunikacji Społecznej i Zdrowia UMŁ, Rada Rodziców w SP 42, Firma „Sebex” . Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I MIEJSCE:  Szkoła Podstawowa nr 35 w Łodzi oraz Szkoła Podstawowa nr 42 w Łodzi

II MIEJSCE: Szkoła Podstawowa nr 7 w Łodzi

III MIEJSCE: Publiczna Szkoła Podstawowa „Mileszki”,

IV MIEJSCE: Szkoła Podstawowa nr 190 w Łodzi

 konkpromzdr16 3 

konkpromzdr16 6

 konkpromzdr16 2


Międzyszkolny Konkurs Przyjaciel Przyrody”

Dnia 15 kwietnia 2016 r.  w Szkole Podstawowej nr 42 odbył się  Ogólnołódzki Konkurs Ekologiczny Przyjaciel Przyrody. Do konkursu przystąpiło 18 szkół. Drużyny prezentowały wykonany przez siebie ekologiczny strój na pokaz mody. W drugiej części zmagały się z testem dotyczącym wiadomości przyrodniczo-ekologicznych.

I miejsce zajęła drużyna ze  Szkoły Podstawowej nr 42 (Weronika Borowska, Martyna Grzesiak, Sebastian Dziworski)

II miejsce zajęła drużyna ze Szkoła Podstawowej nr 44

III miejsce zajęły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 120 i Szkoły Podstawowej nr 30

Wśród zaproszonych gości była pani Sara Maria Barna - projektant mody, a także pracownik Ogrodu Botanicznego w Łodzi. Konkurs objęty był opieką metodyczną doradcy metodycznego pani Hanny Derewlanej.

konkprzyprzyrody15 8 

konkprzyprzyrody15 4

konkprzyprzyrody15 3


 Szkolny Konkurs Wiedzy „ Bądź bezpieczny na drodze” połączony z degustacją soków

W dniu 11. 02.2016 r. w godz. 8.30-11.00 w stołówce szkolnej dla uczniów kl. 1-3 przeprowadzona została degustacja świeżych soków owocowych. Organizatorem degustacji była firma „Sebex.

Tego samego dnia został również przeprowadzony test- konkurs dla klas piatych . Temat pracy: bezpieczeństwo: na drodze, w szkole, w domu oraz w czasie wolnym od nauki

Wyniki Konkursu - Testu

I MIEJSCE

Matusiak Anna  V C -   35 pkt.

Maciejewski Jan  V C  -  35 pkt.

II MIEJSCE

Michaś Oliwia  V C  -   33 pkt.

III MIEJSCE

Machnis  Filip V B - 32 pkt.

Kolejne miejsca:

Gajewska Honorata V B - 31 pkt.

Lewy Gabriela   V C - 30 pkt.

Kabzińska Julia   V B - 29 pkt.

Nieroda Antonina  V B - 29 pkt.

Gajda Małgorzata V B -  28 pkt.

Rybiński Jakub  V C  - 27 pkt.

Mosorow Jurek   V C  - 27 pkt.

Spychalski Karol   V C  - 27 pkt

degustacja soku


Mistrzostwa Łodzi w Konkursie Wiedzy o Sporcie

W dniu 27. 01. 2016 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Sijka Aleksandra, Siemczuk Wiktoria, Jaskóła Daniel i Bystrzycki Adam zajęła III miejsce w Mistrzostwach Łodzi w Konkursie Wiedzy o Sporcie. Gratulujemy.

kwiwdzy


Szkolne Mistrzostwa w Piłce Siatkowej klas 4-6

Zawody odbyły się 8. 01. 2016r.

W zawodach brały udział drużyny 6-osobowe (dziewcząt i chłopców) z jednej klasy (4 + 2 rezerwowych).

Wyniki

KLASY 4

I miejsce „Nie ma mocnych” 4 c

II miejsce „Komandosi z 4 klasy” 4 a

III miejsce „Asy z 4 klasy”

KLASY 5

I miejsce „Gang banana” 5 a

II miejsce „Maltańczyki” 5 b

III miejsce „My little pony” 5 c

KLASY 6

I miejsce „FC Super Ziomki” 6 c

II miejsce „Baniomki” 6 c

III miejsce „KJD” 6 b

Mistrzostwo szkoły zdobyła klasa 6 c „FC Super Ziomki”

WSZYSTKIM DRUŻYNOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!   

minisiatka14


Szkolny Sportowy Turniej Mikołajkowy

Turniej Mikołajkowy dla klas 1-3 odbył się 12 grudnia 2015 r.

Wyniki turnieju

KLASY I

I miejsce       1 d

II miejsce  1 a

III miejsce  1 b

IV miejsce  1 c

KLASY II

I miejsce  2 a

II miejsce 2 b

III miejsce  2 d

IV miejsce  2 c

KLASY III

I miejsce  3 b

II miejsce  3 a

III miejsce   3 c


Szkolny Konkurs Plastyczny pt " Baw się i bądź bezpieczny - gra planszowa "

Konkurs rozpoczął się 26 listopada 2015 r., a został podsumowany 18 grudnia 2015 r.

Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Baw się i bądź bezpieczny“

I MIEJSCE

Filip Grabarczyk kl. 6 a

II MIEJSCE

Rozalia Rassalska kl. 5 a

III MIEJSCE

Julia Pawlak kl. 6 a

WYRÓŻNIENIA:

Paulina Jach kl. 5 a

Wiktoria Garnys kl. 5 a

Karolina Olszewska kl. 5 a


Szkolny Konkurs Plastyczny pt. " Jak aktywnie spędzam czas wolny z rodziną "

Konkurs odbył się 22.10 .2015 r.

WYNIKI  SZKOLNEGO  KONKURSU  PLASTYCZNEGO

pt. „Jak aktywnie spędzam czas wolny z rodziną”

I miejsce

Czyżnikowski Igor kl. II b

II miejsce

Szymański Oliwer kl. II b

III miejsce

Sybilski Dawid kl. III a

Wyróżnienia:

Wiaderski Wiktor kl. III a

Stachlewska Milena kl. III a

Porada Maria kl. II b

Jelinek Marcel kl. III a

Świątek Justyna kl. II d

Giulia Walczak kl. II d

pracakonkczyt13