Praca świetlicy szkolnej organizowana jest w czterech grupach:

sala 11 - wychowawca p. Beata Grzelak

sala 12 - wychowawca p. Monika Czaplińska-Antolik

sala 13 - wychowawca p. Agnieszka Bednarek

sala 14 - wychowawca p. Elżbieta Hildt, p. Beata Majchrzak

ROK SZKOLNY 2019/2020

jasieczekjasieczek1

Budujemy i oglądamy

Grupa świetlicowa pod opieką p. A. Bednarek brala udział w spotkaniu z przewodnikiem po ziemi  łódzkiej p. Jasieczkiem. Najpierw dzieci oglądały ciekawą prezentację, a potem były wspaniałe warsztaty, w których dzieci budowały miasto

warcaby 2 2warcaby 1

Zwycięzcy konkursu warcabowego z klas pierwszych i drugich

W naszej szkole konkursy warcabowe to już wieloletnia tradycja. Cały rok przygotowujemy się pod okiem pań e. Hildt i A. Bednarek do konkursów międzyszkolnych. Najbliższy odbędzie się wiosną. Życzymy powodzenia!

laureatki

Michalina Machul i Łucja Szefer

Przed Świętami Bożego Narodzenia odbyło się rozstrzygnięcie Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego ,, Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 184 w Łodzi. Z radością informujemy, że uczennice naszej szkoły zajęły w tym konkursie najwyższe miejsca:I miejsce zajęła Łucja Szefer uczennica klasy I a – świetlica nr 14 II miejsce zajęła Michalina Machul uczennica klasy II b – świetlica nr 13. Gratulujemy talentów plastycznych ! wychowawcy świetlicy p. Elżbieta Hildt i p. Agnieszka Bednarek

torbatorba1

Piękne torby

Świetlicowa grupa drugoklasistów pod opiekAgnieszki Bednarek kolejny raz uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych w bibliotece przy ul. Pięknej. Tym razem były to warsztaty o tematyce świątecznej. Pan prowadzący warsztaty przeczytał dzieciom kilka wierszy o tematyce świątecznej,potem ciekawie opowiadał o tradycji bożonarodzeniowej, o choince, Mikołaju, pierwszej gwiazdce, kolacji wigilijnej, o pasterce, o kolędach i pastorałkach. Dzieci chętnie wypowiadały jak wyglądają współczesne święta i jak obchodzą je we własnych domach. Później wysłuchały kolęd. W drugiej części spotkania dzieci miały za zadanie ozdobić płócienne torby motywami świątecznymi. .Bardzo dziękujemy pracownikom biblioteki przy ul. Pięknej za zaproszenie na kolejne ciekawe zajęcia.

jang

Z wizytą w bibliotece

Kolejny raz klasy pierwsze,  a tym razem klase 1b zabrała pani Beata Majchrzak na warsztaty z  języka angielskiego w ramach projektu  Europejskiego Korpusu Solidarności. Mogliśmy poznawać się w języku angielskim i pograć w kalambury z serbką Jeleną Vasić. Uczyliśmy się o Winter time:-)

biblio

Nasze jeżyki

Uczniowie naszej szkoły często odwiedzają bibliotekę rejonową przy ul. Cieszkowskiego. Tam zawsze dzieje się coś ciekawego. Tym razem uczniowie klas pierwszych wybrali sie z wychowawcą świetlicy p. E. Hildt na warsztaty plastyczne, a to wszystko w ramach innowacji "Odkryj w sobie czytelnika".

biblio1

Warsztaty w bibliotece

majchrzak 1

Projekt Europejskiego Korpusu Solidarności

Dzieci ze świetlicy, miały możliwość uczestniczyć w warsztatach w jezyku angielskim w ramach realizacji projektu Europejskiego Korpusu Solidarności, prowadzonych przez ludzi z całego świata. Od Niemki Jolandy Dekker, uczyliśmy się słownictwa związanego ze Świetami Bożego Narodzenia. Tworzyliśmy słowniczki angielsko-polskie i konwersowalismy z naszym miłym gościem Jolandą po angielsku. Wyniki naszych działań prezentujemy w świetlicy nr 14. Pani Beata Majchrzak była naszym tłumaczem.

majcrzak